Rektörlük

PROF. DR. HAYATİ AKTAŞ

PROF. DR. HAYATİ AKTAŞ


 1959 Sakarya doğumlu olan Hayati Aktaş,Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini; Selçuk Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi kürsülerinde almıştır.Karadeniz Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde 1996-2005 yılları arasında Siyasi Tarih Anabilim Dalı Başkanlığı, 1999-2004 yılları arasında Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2004-2009 yılları arasında Türk Tarih Kurumu bünyesinde Pontus Araştırmaları Masası Başkanlığı görevinde bulunan Aktaş, 2012-2014 akademik döneminde Karadeniz Teknik Üniversitesi,İletişim Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür.

 2009 yılından Ekim 2016 ya kadar  Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı görevini sürdüren Aktaş, Eko-Avrasya Akademik Kurul Başkanlığı görevini de yerine getirmektedir.Temel çalışma alanları Siyasi Tarih, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği olan Aktaş, daha önce farklı ülkelerde seçim gözlemciliği görevlerinde de bulunmuştur. 
 
 İyi derecede İngilizce bilen Aktaş, İngiltere , ABD milli arşivlerinde ve İsviçre de Birleşmiş Milletlerde arşiv çalişmalarında yer almıştır.

Antalya Akev Üniversitesi

Antalya Akev Üniversitesi

İLETİŞİM

Adres: Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

  • Telefon: 444 1 264
  • Email: info@akev.edu.tr