Üniversitemizden TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ DÜNYA Etkinliği

Üniversitemizden TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ DÜNYA Etkinliği

Her yıl 5 Haziran'da dünya genelinde kutlanan bu önemli gün, çevresel sorunlara dikkat çekmek ve sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmek amacıyla kutlanmaktadır.

Bugün, çevre konusunda farkındalık yaratma ve harekete geçme günüdür. Sürdürülebilirlik ilkelerine dayalı olarak yaşam tarzlarımızı şekillendirmeli ve çevre dostu seçimler yapmalıyız. Enerji ve su tüketimimizi azaltmalı, geri dönüşüm yapmalı, çevre kirliliğini önlemek için çaba sarf etmeliyiz. Ayrıca, çevre konusunda bilinci artırmak için eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerine destek olmalıyız. Okullarda, iş yerlerinde ve topluluklarda çevreyle ilgili konuları ele alarak gelecek nesilleri çevre bilinciyle yetiştirmeliyiz. Her birimizin, çevre sorunlarına çözüm bulma konusunda birer elçi olabileceğini unutmamalıyız. 

Bu önemli günün anısına TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ DÜNYA teması ile Antalya Belek Üniversitesi’nin kıymetli akademisyenleri ve idari personellerinin katılımı ile Kadriye ve Belek Bölgelerinde atık toplama etkinliği yapılmıştır.


Son Duyurular