VAKIF BAŞKANIMIZIN MESAJI

VAKIF BAŞKANIMIZIN MESAJI

Antalya’da 53 yıldır eğitim faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdüren AKEV Koleji olarak “Anaokulundan-Üniversiteye” söylemimizi hayata geçirmek, eğitim meşalemizi yükseköğretime taşımak için oldukça uzun bir süre çalışmalarımızı sürdürdük. Bu uzun yolculuk artık neticelerini verdi ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında ilk öğrencilerimize merhaba dedik.


Artık gururla söyleyebiliriz ki bugün hiçbir şirket ya da holding olmaksızın sadece halkın gücüyle kurulan bir vakıf üniversitesindesiniz. Yurt içi ve yurt dışında birçok üniversiteyle işbirliği anlaşması yaparak yöreselden evrensele uzanan AKEV dünya insanı yetiştirme hedefindedir. En az iki yabancı dil bilen, araştırıp sorgulayan her gün daha iyisini yapmak iddiasında olan, yaşadığı çevreye ve doğaya duyarlı, tarihi ve kültürüyle uyumlu bir gençlik hayal ediyoruz.


Kendini eğitime adamış eğitimci kadrosuyla, her koşulda elindeki tüm imkânları seferber eden hayırseverleri, gece gündüz demeden çalışan vefakâr personeliyle sizleri geleceğe taşımaya hazırdır.


Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerimize AKEV’i anlatmayı bir görev sayıyoruz. Yokluklardan ve imkânsızlıklardan çağdaş bir eğitim kurumuna giden süreç başlı başına bir sevgi, bir sabır öyküsüdür. “Yapamazsınız!” diyenlere inat, inançla, kararlılıkla “Yapacağız!” diyenlerin evidir AKEV.


Değerli öğrencilerimiz, Antalya AKEV Üniversitesini kurarken amacımız ilimize, bölgemize, ülkemize yararlı olup bilimin ışığında üretken nesiller yetiştirmektir.


Araştırıp öğrenmeyi, öğrenip üretmeyi yaşam felsefesi olarak benimsemiş; sorumluluk ve vicdan sahibi, yüksek insani değerlere haiz, yenilenmeyi ve gelişmeyi ilke olarak benimsemiş; ülkesine, doğup büyüdüğü topraklara bağlı bireyler yetiştirmek AKEV’in kuruluş felsefesidir. Yaşadığımız bu topraklar hepimizindir. Bu emaneti koruyup bizden sonraki nesillere teslim etmek hepimizin görevidir. Bu bilinç, inanç ve kararlılıkla çalışmalarınızı sürdürmenizi diliyor, sizleri AKEV ailesi adına sevgiyle selamlıyorum.


 


 


Ekrem ÇALKILIÇ
Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı

Image