Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Mesajı

Üniversitemiz 2017-2018 yılında başlayan ilk eğitim – öğretim sürecini, kaliteli bir eğitim verme heyecanıyla hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktadır. Sanat ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İnsani Bilimler Fakültesi gibi üç önemli fakülte arasında yer alan Sanat ve Tasarım Fakültesinin, yapacağı sanatsal faaliyetler ve bilimsel çalışmalar, Üniversitemizin dışarıya yansıttığı vizyonunu ve imajını güçlendirecek nitelikte olacak, bu yüzden amacımız da, disiplinler arası bir yapı eşliğinde geleceğin sanatçılarını, tasarımcılarını ve sanat yönetmenlerini yetiştirmek olacaktır.

Fakültemiz ilk etapta; İletişim Tasarımı, Radyo-Televizyon - Sinema Bölümü ve Gastronomi - Mutfak Sanatları Bölümlerinden oluşurken, 1 yıl sonra faaliyete geçecek olan Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümlerinin ilavesi ile daha da zenginleşmiş olacaktır. Hedefimiz Anadolu kültürünü özümsemiş, aynı zamanda Batı kültürünü de dikkate alarak, bilgiyi, bilimsel araştırmayı destekleyen, sanat ve kültür tarihimizi tüm disiplinleriyle sentezleyebilen donanımlı, çağdaş gelişmeleri takip eden sanat ve tasarımcılar yetiştirmektir.

Eğitim ve öğretim programımız ile; projelerimizde özellikle Üniversitemizin bulunduğu konum ve yerleşim alanı göz önünde bulundurulursa, ülke tanıtımına ve bulunduğu toplumun kalkınmasına hizmet etmesine yardımcı olacak, sanat ve tasarım alanlarında ulusal ve uluslararası çalışmalarıyla, alanlarında yetenekli, üretken, öğrencilerin yetiştirilmesi temel alınmıştır.